NOSiR Świt '93 NDM

Nasz Button:
Narew Plus

Mecz po meczu...
Liga Zgodnie z zapowiedzią przygotowałem króciutkie (hehe...) podsumowanie rundy "Mecz po meczu". Jest to subiektywna ocena występów Narwi jesienią. Zapraszam do lektury.

Sławomir Stanisławski
Sezon rozpoczęliśmy meczem z Piastem. Od razu znać o sobie dali nowi zawodnicy. Najpierw gola strzelił jeden "nowy" - Arkadiusz Roman, a potem drugiego dołożył Nigeryjczyk Ifeanyi Godstime Uwadizu. Asysty przy bramkach zaliczyli:Narew zaczyna sezon rodak Ifiego - Maxwell Elota i Tomek Niedźwiecki pozyskany z Korony HiD. Skończyło się na 2-0. Początek w wykonaniu ekipy Sławomira Stanisławskiego był więc dobry.
Tydzień później Narew wyjechała do Otwocka, gdzie przegrała bardzo pechowo (0-1), bo na boisku była trochę lepsza od rywali. Już cztery dni po wyjeździe do Otwocka (w środę...) ostrołęccy kibice uraczeni zostali Derbami miasta. Do przerwy były wyrównane, ale na początku drugiej połowy Arek Roman (dwukrotnie) i Ifeanyi zmusili Szczechowiaka do kapitulacji. Wynik był lepszy niż gra (3-0). Niestety w kolejnym meczu wyjazdowym Narew zremisowała 1-1 w Szydłowcu. Ciężki to dla nas teren, więc punkt wywieziony stamtąd był jednakże cenny. Po czerwonej kartce Jarosława Sadłowskiego Narwianie zamiast się bronić ustrzelili gola (Niedźwiecki).
Łyżwa Dniem sądu dla Sławomira Stanisławskiego był kolejny sierpniowy pojedynek. Narew wygrywała z Legionovią 1-0 po golu Maxwella w 12. minucie meczu, by dać sobie wbić dwie bramki jeszcze w pierwszej połowie i ostatecznie przegrać wygrany mecz. Styl gry nie był wcale najgorszy. Tym razem z boiska wyleciał Marcin Roman. Mimo tego to Narew prowadziła grę i nie zasłużyła na porażkę (1-2). Sędziowie... Ech... Po meczu nerwy poniosły Romana Wargulewskiego i w dosyć dziwnych okolicznościach Stanisławski stracił pracę. C'est la vie - takie życie...

Piotr Zajączkowski
Po czterech dniach "bezkrólewia" nowym szkoleniowcem Narwi został Piotr Zajączkowski. Debiutował meczem wyjazdowym z Tęczą '34 Płońsk. Meczem, który Narew mogła przegrać, bardzo zaciętym, dramatycznym. Kiedy pod koniec drugiej połowy bramkarz gospodarzy obronił rzut karny za faul na Arku Pyskło bity przez Tomasza Sadłowskiego na Narwian posypał się grad wyzwisk. Rozjuszona publiczność w Płońsku domagała się zwycięstwa od swoich pupili. Ich piłkarze uwierzyli w swoje siły i zaczęli atakować co i rusz. Na szczęście Andrzej Łyziński i Mariusz Malanowski (świetny tego dnia) uratowali Narew od porażki. Wreszcie nadeszła przedostatnia minuta doliczonego czasu gry. Maxwell dośrodkował z rzutu rożnego, a Ifeanyi uderzył z woleja w samo okienko. Piękna bramka i 1-0 dla nas!
Dlaczego tak dużo o tym meczu? Bo można było zobaczyć to, czego wielu odmawiało naszym piłkarzom - ambicję i wolę walki. W czwartej lidze to niezwykle ważne.

W dobrych nastrojach kibice wybrali się na domowy mecz z Pogonią Grodzisk. I znów dramat. Narew była czasami dużo lepsza od przeciwników, ale po rzucie karnym to oni prowadzili aż do ostatniej minuty meczu. Wtedy do rzutu wolnego piłkę ustawił Tomasz Sadłowski. Uderzył i... GOL! Drugi z rzędu piękny gol dla Narwi. Tomek zrehabilitował się za karnego z meczu z Tęczą, a piłkarze PGM długo leżeli na boisku prawie płacząc. Tomek Sadłowski Remis 1-1 przy baaardzo stronniczym sędziowaniu był sukcesem.
Następne spotkanie Narew rozgrywała na Konwiktorskiej w Warszawie. W rezerwach Polonii zagrało kilku zawodników z drugiej ligi. Co z tego, skoro Narwianie zanotowali jeden z najlepszych meczów wyjazdowych ostatnich lat. A już Kamil Kowalczyk i Robert Jędrzejczyk, którzy weszli z ławki, to chyba mieli "mecz życia". Najpierw bramkę zdobył Ifeanyi, a potem Paweł Samsel huknął nie do obrony - 2-0 i Narew wraca ze stolicy z kompletem punktów. Skończył się meczowy maraton - do tej pory niebiesko-czerwoni musieli grać co trzy dni.

Potem przyszedł mecz z RKS-em Ursus. Można go zapisać jako Ifeanyi kontra Ursus. Nigeryjczyk robił co chciał, a chwilę po swojej drugiej bramce okiwał chyba całą drużynę Traktorków. Niestety jego strzał był za słaby, a byłby to gol zbliżony do strzału Diego Maradony z MŚ 1986... Wiecie o który chodzi ;-) Trzecią bramkę dorzucił Paweł Samsel. Pomiędzy golami Ifeaniego i Samsela gościom udało sie za sprawą Bila strzelić kontaktową/honorową bramkę. Podbudowana Narew grała jeden z najważniejszych meczów w Karczewie. Przez zawirowania związane z wizą nie wystąpił Ifeanyi. Mimo tego Narew zremisowała (0-0), a była tylko o krok od zwycięstwa, bo strzał wracającego do formy Arka Pyskło trafił w poprzeczkę.
Ifeanyi i Arek Roman
Sałat dał o sobie znać w kolejnym pojedynku. Narew wręcz zmiażdżyła MKS Mława, jedną z najsilniejszych ekip w lidze. Szybkościowo i kondycyjnie to Mława była lepsza, ale liczą się bramki. Strzelanie rozpoczął Marcin Roman, który kapitalnym strzałem z woleja w okno "napoczął" gości. Potem premierowego gola w tej rundzie (a 83. ligowego w karierze dla Narwi) strzelił wspomniany Arkadiusz Sałat Pyskło. Naszych przeciwników dobił Ifeanyi. Goście honorowe trafienie zaliczyli z wyimaginowanego rzutu karnego. A wiem co mówię, bo stałem koło murawy w momencie podyktowania karniaka... W każdym razie Duma Kurpi pokonała Dumę Zawkrza 3-1.

Nie wiadomo, co się stało potem. Zadyszka? Remis 0-0 ze słabiutkim jak tanie wino Wulkanem Zakrzew to zdecydowanie najgorsze wspomnienie tej rundy. na dodatek Paweł Samsel wyleciał z boiska osłabiając zespół. W doliczonym czasie gryMarcin Roman Maxwell chciał zabawić się w Tomka Sadłowskiego, ale piłka po jego rzucie wolnym poleciała w kosmos łapać gwiazdy za rogi... Kolejny mecz Narew grała na Radarowej w Warszawie. Znowu 0-0. Nie dało się zagrać gorzej, niż z Wulkanem? Biję się w piersi - jednak się dało. Podsumowaniem meczu była sytuacja, gdy Tomek Niedźwiecki położył bramkarza gospodarzy i... nie trafił do pustej bramki z najmniejszej możliwej odległości. Jak się nie strzela takich rzeczy, to o czym my mówimy? Narwianie skupili się na mecz z Mazowszem Płock. Nie rozumiem ich;) Bezbramkowe remisy z drużynami, które powinni pogonić z bagażem kilku bramek i zwycięstwo 4-1 z Mazowszem Płock, niedawnym liderem tabeli. Pierwsza połowa to dwie bramki Arkadiusza Romana. W drugiej - gol z karnego, faul oczywiście na Arku Pyskło, strzelony przez Tomka Sadłowskiego i trafienie Maxwella. No ta ostatnia bramka naprawdę urodziwa. A gole zdobyć mogli jeszcze Niedźwiedź i Ifi.

W ostatnim październikowym meczu znów z nie najlepszej strony pokazał się Paweł Samsel. Najpierw nie upilnował zawodnika Korony Góry Kalwaria (Patejuka) i po 10. minutach przegrywaliśmy 0-1. Ledwie dwie minuty później Głowa wyleciał z boiska. Bezsensowny faul w ataku i 78 minut gry w dziesiątkę! Wierni kibice zostali jednak nagrodzeni. W 20. minucie nasz wyjadacz ;) Arek Pyskło wyrównał wynik. Piękną akcje przeprowadził też starszy z braci Roman, ale bramkarz KGK był na posterunku. Narew mogła wygrać ten mecz, bo w drugiej połowie należały się nam dwa rzuty karne - jeden za zagranie w polu karnym a'la siatkówka, a drugi za faul na Sałacie. Sędzia jednak przewinień nie widział. Dopatrzył się jednak antysemityzmu (?!) na fladze kibiców Narwi "Blue Red Army". Cóż... Są ludzie i taborety... Wynik: 1-1.

Kibice Narwi Mecz z Hutnikiem był ostatnim ligowym spotkaniem na Witosa w tej rundzie. Znowu przebudził się Arkadiusz Roman. Jak nic, to nic, ale kiedy już strzela, to po dwie bramki :) Cały Arek! Na koniec jeszcze czerwony kartonik obejrzał (w sumie to nie wiadomo za co) Tomasz Staniórski... 2-0 i czekamy na ostatni mecz rundy. A była to konfrontacja w Nadarzynie. Na kilka minut przed końcem Pasim ustrzelił zwycięską bramkę i przegraliśmy 0-1, chociaż słabsi od Nadarzyna wcale nie byliśmy. Trudno... Zemścimy się na wiosnę;) Na koniec małe nagrody Narew Plus...

Mecze
* Najlepszy mecz u siebie: 4-1 z Mazowszem Płock, lub 3-1 z Mławą; to jedne z najlepszych spotkań Narwi w przeciągu dobrych kilku lat!
* Najgorszy mecz u siebie: Wulkan, Wulkan, Wulkan... 0-0
* Najlepszy mecz na wyjeździe: 2-0 z Polonią
* Najgorszy mecz na wyjeździe: 0-0 z Okęciem...